چگونه محصولات دست ساز خود را به یک نمایشگاه بفروشیم؟

نمايشگاه فروش محصولات دست ساز، فروشگاه ثابتی است که در آن خرده‌فروشان محصولات جديدی را برای فروشگاه‌های خود پيدا می‌کنند.

حضور در يک نمايشگاه باعث به‌دست آوردن اعتبار می‌شود و به شما امکان دسترسی به عمده‌فروشان را می‌دهد؛ که در غير اين‌صورت ممکن است ارتباط با آنها برای شما دشوار باشد.
کار با يک نمايشگاه از برخی جهات شبيه به کار با يک خرده‌فروش است اما از جهاتی ديگر متفاوت است. بنابراين در اينجا چند نکته در مورد نحوه يافتن نمایشگاه یا فروشگاه مناسب را برای شما بيان می‌کنيم:

چگونه يک نمايشگاه محصولات دست سازه پيدا کنيم؟

ليستی از فروشگاه‌هايی را که می‌خواهيد در آنجا محصولات‌تان را به نمايش بگذاريد تهيه کنيد. اين‌ها رقبای شما نيستند، بلکه فروشگاه‌هايی هستند که برای همان مشتريانی که در حوزه کاری شما هستند جذاب خواهند بود.
می‌توانيد از سايت‌هايی استفاده کنيد که آمار فروشگاه‌ها و شوروم‌های سطح شهر را بايگانی کرده‌اند. برای اين کار کافيست در اينترنت به دنبال به‌طور مثال: فروشگاه دست سازه‌ها يا بازار فروش محصولات دست‌ساز و … بگرديد.

تحقيق کنید

بازديد از برخی از فروشگاه‌ها براي عموم آزاد است، بنابراين می‌توانيد از آنها بازديد کنيد، اما در برخی ديگر بازديد فقط با قرار ملاقات انجام‌پذير است. هر نمايشگاه دارای روش ارتباطی خاص خودش است، بنابراين از وب‌سايت آنها يا اينستاگرام استفاده کنيد تا بهترين راه برای ارتباط با آنها را پيدا کنيد.

ارتباط برقرار کنید

مانند خريدوفروش به خرده‌فروشان، بايد با چند نماينده در نمایشگاه یا فروشگاه ارتباط برقرار کنيد. برای فروختن محصولات دست ساز خود و جلب نظر آنها، محصولات‌تان را با آرامش و صدای رسا معرفی کنيد.
مهم‌تر از همه بايد نماينده فروشگاه را از نزديک ببينيد و تمام مطالبی را که لازم است بيان کنيد. پیشنهاد می‌کنیم تمام نکاتی که می‌خواهید بیان کنید را یادداشت کنید و روی مزایای ویژه محصولات‌تان را برجسته کنید.

برای فروش محصولات دست ساز باید رابطه خوبی با فروشندگان برقرار کنید
فروش خوب از ارتباط خوب میاد!

نمونه محصولات دست سازتان را به همراه داشته باشيد

اين کار به نماينده فروشگاه کمک می‌کند محصولات شما را بهتر بشناسد. اگر محصولات‌تان دارای تنوع رنگ و اندازه است از هرکدام نمونه‌ای همراه‌تان داشته باشيد.

ابزارهای بازاريابی

داشتن فرم و برگه‌هایی مثل ليست محصولات، کاتالوگ، ليست قيمت‌ها و تبليغات نشان می‌دهد که محصول شما آماده فروش است و شما برای انجام این کار جدی هستید.
با این کار اطمینان بیشتری به نماینده فروشگاه می‌دهید که شما یک تامین کننده خوب نیز هستید.

نشان دهيد که حرفه‌ای هستيد

نمونه مجلات يا روزنامه‌هايی که محصولات‌تان را معرفی کرده‌اند، آمار بازديد سايت، اينستاگرام و ديگر صفحات مجازی‌تان را بیان کنید یا نمایش دهید. اين خود برای محصول شما نوعی تبليغات است و نشان می‌دهد که محصول شما مشتری پسند است.

ليستی از خرده‌فروشان تهیه کنید

داشتن ليستی از خرده‌فروشان که با آنها کار کرده‌ايد نشان‌دهنده سابقه و اعتبار شما در این کار است و همچنین کار کردن شما با خرده فروشی‌ها باعث می‌شود فروشگاه راحت‌تر به شما اعتماد کند.

گفتن داستان جذاب

داستان موفقيت‌تان را به عنوان دارنده يک کسب و کار خانگی و يا طراح تعريف کنيد و از مسيرهايی که رفته‌ايد بگوييد. گفتن داستان جذاب باعث می‌شود بعد از جلسه، بيش‌تر روی حرف‌ها و پيشنهادات‌تان فکر کنند.

داستان محصولات دست ساز خود را برای خریداران تعریف کنید
گفتن داستان همدلی میاره!

توافق مالی

اگر فروشگاه پذيرفت که با شما همکاری کند در مورد درصد فروش، اجاره ماهيانه و شرايط همکاری خود بحث کنيد. يک توافق‌نامه بنویسید و یک نسخه از آن را برای خودتان نگه داريد.

فروشنده را راهنمایی کنید

لازم است شرایط ویژه استفاده و نگهداری از محصول دست ساز خود را برای فروشنده شرح دهید. با این کار فروشنده هم از خراب نشدن محصول در فروشگاه مطمئن خواهد شد و هم نگران عودت محصول توسط خریدار نخواهد بود.

اعتماد به نفس داشته باشید

مهم تر از همه این است که اعتماد به نفس خود را در تولید فروش محصولات دست ساز به‌خوبی نشان دهيد. وقتي مشتری بداند که شما حرفه‌ای هستيد و به کيفيت کارتان اطمينان داريد، قطعا محصولات‌تان را حمايت مي‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ

سوالات متداول

 1. ورود به حساب کاربری
 2. رفتن به منو و کلیک روی دوره‌های من
 3. انتخاب دوره مورد نظر
 4. دوره که باز شد، در انتهای صفحه لیست درس‌ها قرار دارد.
 • نکته: به‌جای بازدید از طریق اینستاگرام ، کلمه آرتیچر یا لینک ARTICHER.COM رو در مرورگر وارد کنید.
 1. بله. روی دکمه: ثبت‌نام و خرید کلیک کنید
 2. اگر کد تخفیف دارید آن را اعمال کنید
 3. ادامه جهت تسویه‌حساب را بزنید
 4. روش پرداخت کارت‌به‌کارت را انتخاب کرده و ثبت سفارش را بزنید تا شماره‌کارت جهت واریز به شما نمایش داده شود.
 1. رفتن به منو
 2. انتخاب پیام به مدرس
 3. انتخاب مربی

سوال دیگری دارید؟