چطور برای دست سازه های خود مشتری واقعی پیدا کنیم؟

اگر در گوگل جستجو کنید؛ بیش از دوازده میلیون صفحه درباره روش‌های پیداکردن مشتری واقعی و بازار اصلی برای کسب و کارهای خانگی و فروش دست سازه‌ها به شما پیشنهاد می‌شود که در هر یک از صفحات، روش‌های خاصی گفته شده است. بیشتر این توصیه‌ها یا تکراری هستند یا به درد کسب و کار خانگی شما نمی‌خورند.
اما اگر جستجویتان را به محصولات پرفروش برای تعدادی مشتری خاص محدود کنید گوگل به شما کمتر از سیصد هزار صفحه پیشنهاد می‌دهد. به نظرتان چرا تعداد نتایج تا این حد کمتر از حالت اول هستند؟!
بگذارید از شما یک سؤال ساده بپرسم. یک خانم باردار را تصور کنید که می‌خواهد برای فرزندش لباس سیسمونی بخرد. اگر جنسیت بچه را نداند آیا حاضر می‌شود چند میلیون فقط برای خرید لباس‌های دخترانه یا پسرانه خرج کند؟ حتی با فرض ندانستن جنسیت بچه، به نظر منطقی است که لباس‌ها را به رنگ‌هایی بخرد که برای استفاده هر دو جنسیت دختر و پسر قابل‌استفاده باشند؟

در تجارت و کارآفرینی هم همین‌طور است!

مخاطب خود را شناسایی کنید

اگر قصد راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی برای ساخت و فروش دست سازه‌ها را دارید باید برای شروع سؤال درست را مطرح کنید:
مخاطب چه نیازی دارد؟

نیاز مشتریان دست سازه‌ها چیست؟
نیاز مشتریان دست سازه‌ها چیست؟

به‌جای اینکه اول محصولی را بسازید و بعد به دنبال مشتری باشید. اول مشتری‌های اصلی و نیاز آنها را بشناسید و بعد متناسب با آن برایشان محصولات دست ساز بسازید. برای پیداکردن مخاطب و مشتری بیشتر روی مشتری‌های واقعی محلی حساب کنید. این تنها رمز موفقیت برای ساخت محصولات پرفروش و راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی دست ساز است.
بنابراین اول باید مخاطبین و مشتری‌های هدفتان را پیدا کنید و سپس برایشان محصولات دست ساز بسازید.

برای پیداکردن مشتری واقعی دست سازه هایتان از 4 تکنیک زیر استفاده کنید:

1. کارآفرینی کنید

سازنده‌ها و کسانی که قصد راه‌اندازی یک کسب و کارهای خانگی با استفاده از فروش دست سازه‌ها را دارند باید طرز تفکر کارآفرینی داشته باشند. اگر همان قدر که به ساخت و فروش دستسازه‌ها عشق و علاقه دارید در زمینه کارآفرینی جدی نباشید؛ نمی‌توانید کسب و کار خانگی موفقی داشته باشید.
برای این کار باید از فضای ساخت و تولید محصولات دست ساز خارج شوید و به مشتری‌های واقعی و مخاطبان خود فکر کنید. چون آنها کسانی هستند که در نهایت با خرید محصولات به کسب و کار خانگی شما رونق و اعتبار می‌دهند.

2. سازنده باشید

برای کارآفرینی موفق و ساخت محصولات پرفروش باید مشتری‌هایتان و نیازهای آنها را بشناسید تنها در این صورت می‌توانید محصولات و دست سازه‌هایی را تولید کنید که موردپسند و استفاده افراد است.

3. اگر نمی‌توانید مشتری‌های هدفتان را پیدا کنید؛ شاید اصلاً وجود ندارند!

این یک حقیقت غم‌انگیز است که بیشتر کارآفرینان قبل از راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی خود یا ساخت دست سازه‌ها بدون اینکه درباره مشتری‌ها فکر کنند زمان، انرژی و هزینه زیادی را برای ساخت محصولات صرف می‌کنند. در نتیجه نمی‌توانند محصولاتشان را به‌خوبی بفروشند چون عملاً مشتری برای آن محصولات وجود ندارد. همان‌طور که میدانید فروش کم به معنای سود کم است و بدون رشد، کسب و کارتان خیلی زود از بین می‌رود.
خبر خوب این است که می‌توانید در این شرایط هم کسب و کار خانگی خودتان را نجات دهید. کافی است نگاهی مجدد به محصولات مورداستفاده و پرمخاطب در بین خریداران اصلی بیندازید و به دنبال وجه اشتراک بین محصول دست ساز خود با آن‌ها بگردید. در این حالت با اندکی تغییر و تنوع در ساخت دست سازه‌های خود می‌توانید محصولاتی پرفروش تولید کرده و به‌سادگی آنها را بفروشید.

دست سازه ای بسازید که مشتری پسند باشد
دست سازه ای بسازید که مشتری پسند باشد

4. بیشتر از همیشه صبور باشید

دنیا پر است از آدم‌هایی که یک کسب و کار خانگی را شروع کرده‌اند چون در تولید و ساخت یک چیز (مثل دست سازه یا پخت‌وپز و غیره) خوب بودند. ولی بعد از مدتی فهمیدند که کسی حاضر نیست برای محصول آنها پولی پرداخت کند. اگر این اتفاق برای اولین تجربه کارآفرینی شما هم افتاد، نگران نباشید. کارآفرینی یک چاله نیست بلکه بیشتر شبیه یک مسابقه دو ماراتن است. پس اولین محصول دست ساز شما می‌تواند یک شروع باشد.
درست مثل زمانی که داخل یک تابه داغ و پر از روغن یک‌تکه ماهی می‌اندازید. برای داشتن یک ماهی لذیذ و خوشمزه باید با پرتاب شدن‌های بی‌امان روغن کنار بیایید. در غیر این صورت هیچ‌وقت نمی‌توانید ماهی سرخ شده و خوشمزه‌ای میل کنید. برای موفقیت در کسب و کار خانگی و پیداکردن مشتری واقعی برای دست سازه‌های خود باید با سختی‌ها کنار بیایید و فرار نکنید.

همین‌طور سعی کنید از کسانی که تجربه راه‌اندازی کسب و کار خانگی دارند، مشورت بگیرید.

مطالب مرتبط

پاسخ

سوالات متداول

 1. ورود به حساب کاربری
 2. رفتن به منو و کلیک روی دوره‌های من
 3. انتخاب دوره مورد نظر
 4. دوره که باز شد، در انتهای صفحه لیست درس‌ها قرار دارد.
 • نکته: به‌جای بازدید از طریق اینستاگرام ، کلمه آرتیچر یا لینک ARTICHER.COM رو در مرورگر وارد کنید.
 1. بله. روی دکمه: ثبت‌نام و خرید کلیک کنید
 2. اگر کد تخفیف دارید آن را اعمال کنید
 3. ادامه جهت تسویه‌حساب را بزنید
 4. روش پرداخت کارت‌به‌کارت را انتخاب کرده و ثبت سفارش را بزنید تا شماره‌کارت جهت واریز به شما نمایش داده شود.
 1. رفتن به منو
 2. انتخاب پیام به مدرس
 3. انتخاب مربی

سوال دیگری دارید؟