چرا یادگیری مداوم برای کسب درآمد از هنرهای دستی ضروری است؟

چرا یادگیری مداوم برای کسب درآمد از هنرهای دستی ضروری است؟

یادگیری مداوم ذهن ما را از ایستادن باز می‌دارد. کسی که به دنبال پیشرفت است باید یادگیری مادام‌العمر را در زندگی شخصی و کاری خود بعنوان اصلی تغییر ناپذیر جا بیاندازد.

در دنیای پیش روی ما “تنها چیزی که ثابت است، تغییر است“. تغییر در حرفه، تغییر در زندگی شخصی، تغییر در جامعه و سازمان‌ها، تغییر در کسب و کار و تغییر در تمام ابعاد زندگی. یکی از مؤثرترین راه‌های مواجه شدن با تغییر، یادگیری مستمر است.

یادگیری مداوم چیست؟

یادگیری مداوم، فعالیت‌های خودجوش شما جهت کسب دانش و مهارت‌های جدید برای داشتن فرصت‌های بهتر در زندگی است. یادگیری مداوم تلاشی است برای جلوگیری از رکود و رسیدن به خود شکوفایی.

اکنون دانش بیش از هر زمان دیگری قابل دستیابی است. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت است و می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید بیاموزید. کسانی که از این فرصت استفاده نمی‌کنند در همان جایی که هستند باقی می‌مانند و توانایی‌هایشان کاهش می‌یابد. این 8 مزیت یادگیری مداوم دلایل کافی برای ادامه یادگیری را به شما می‌دهند:

1. در میدان بمانید

جا نمانید! با به روز نگه داشتن خود و تطبیق مجموعه مهارت‌هایتان، مطمئن شوید که با فضا و اکوسیستم تخصصی خود ارتباط کافی دارید. برای داشتن یک ارتباط قوی با حوزه تخصصی خود در این دنیای در حال تغییر، باید مرتبا چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

2. برای شرایط جدید آماده باشید

با ادامه یادگیری، راحت‌تر از منطقه راحتی خود خارج می‌شوید و فرصت‌های شغلی جدیدی را به دست خواهید آورد. یادگیری مداوم به شما کمک می‌کند تا خود را با تغییرات غیرمنتظره سازگار کنید. برای مثال، با تغییرات سریعی که در حال رخ دادن است، ممکن است مجبور به تغییر شغل خود شوید و نیاز پیدا کنید با تکیه بر مهارت‌های جدیدتان برای یافتن کار جدید اقدام کنید.

یادگیری مداوم باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد.
با یادگیری مهارت‌های جدید، کسب و کار خود را راه اندازی کنید

3. رزومه قوی‌تری بسازید

وقتی شما در حال یادگیری مداوم هستید، طبعا فعالیت‌های شما و نمونه‌کارها و مدارک معتبر شما نیز بیشتر خواهد شد و این برای شما اعتبار دوچندانی دارد. با داشتن مهارت‌های جدید، رزومه‌ی شما نیز دارای نمونه کارهای متنوع‌تری خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنم مطلب 4 ویژگی یک آموزش آنلاین و کاربردی هنرهای دستی را هم مطالعه کنید.

4. جایگاه خود را تقویت کنید

وقتی همیشه در حال یادگیری هستید، در حرفه خود رشد خواهید کرد و شروع به تقویت جایگاه خود نزد همکاران و مخاطبان خود خواهید کرد. احتمال دارد که در طول زندگی خود چندین بار مسیر خود را تغییر دهید و هر بار باید مهارت‌های جدیدی را بیاموزید تا مطابق با آن سازگار شوید.

5. شایستگی اعتماد به نفس می‌آورد

یادگیری چیزهای جدید به ما احساس موفقیت می‌دهد که به نوبه خود اعتماد به نفس ما را نسبت به توانایی‌های خودمان افزایش می‌دهد. همچنین آمادگی بیشتری برای مقابله با چالش‌های مسیر راه‌اندازی کسب و کار شخصی جدید را به ما خواهیم داشت.

6. جرقه زدن ایده‌های جدید

کسب مهارت‌های جدید فرصت‌های جدیدی را آشکار می‌کند و به شما کمک می‌کند راه حل‌های خلاقانه برای مشکلات پیدا کنید. یعنی اگر کسب و کاری راه انداخته اید ولی درجا می‌زند، با کسب دانش و مهارت‌های جدید می‌توانید گره کار را باز کنید. با این کار کسب درآمد از هنرهای دستی برای شما راحت‌تر است.

با یاددگیری مداوم، مانعی برای شما وجود ندارد
با یاددگیری مداوم، مانعی برای شما وجود ندارد

7. دیدگاه خود را تغییر دهید

یادگیری مستمر ذهن شما را باز می‌کند و نگرش شما را با تکیه بر آنچه از قبل می‌دانستید تغییر می‌دهد. هرچه بیشتر یاد بگیرید، جنبه‌ها و زوایای بیشتری را در هنری که در آن در حال فعالیت هستید کشف می‌کنید و به شما کمک می‌کند عمیق تر از دیگران بفهمید و خروجی بهتری نیز داشته باشید.  

8. دیگران را رهبری می‌کنید

یادگیری مستمر فقط روی خودتان تاثیر ندارد. یادگیری مداوم به توسعه مهارت‌های رهبری شما کمک می‌کند که بعدا به تشویق دیگران برای یادگیری مداوم تبدیل می‌شود.

جمع بندی:

یادگیری یک فرآیند بی پایان است و برای همه حیاتی است. یادگیری مفهومی است که با گذشت زمان تکامل می‌یابد، و با کسب مدرک تحصیلی یا بعد از داشتن یک کار خوب به پایان نمی‌رسد بلکه یک فرآیند مادام‌العمر است. شما همیشه می‌توانید چیز جدیدی برای یادگیری پیدا کنید. مغز ما با روش‌ها و داشته‌های سابق شکل گرفته و باید با یادگیری مداوم آن را به‌روزرسانی کنیم.

اگر به دنبال رشد هستید، یک راه بیشتر ندارید، آنهم یادگیری مداوم است. به قول معروف: درجا زدن وجود ندارد، یا به جلو حرکت می‌کنید، یا عقب می‌مانید.

منبع: edexec.co.uk

مطالب مرتبط

پاسخ

سوالات متداول

 1. ورود به حساب کاربری
 2. رفتن به منو و کلیک روی دوره‌های من
 3. انتخاب دوره مورد نظر
 4. دوره که باز شد، در انتهای صفحه لیست درس‌ها قرار دارد.
 • نکته: به‌جای بازدید از طریق اینستاگرام ، کلمه آرتیچر یا لینک ARTICHER.COM رو در مرورگر وارد کنید.
 1. بله. روی دکمه: ثبت‌نام و خرید کلیک کنید
 2. اگر کد تخفیف دارید آن را اعمال کنید
 3. ادامه جهت تسویه‌حساب را بزنید
 4. روش پرداخت کارت‌به‌کارت را انتخاب کرده و ثبت سفارش را بزنید تا شماره‌کارت جهت واریز به شما نمایش داده شود.
 1. رفتن به منو
 2. انتخاب پیام به مدرس
 3. انتخاب مربی

سوال دیگری دارید؟